Neurostacja

Psychodietetyk

psychodietetyk warszawaKolejna dieta nie przyniosła zamierzonego rezultatu? Być może problemem nie jest nieprawidłowe odżywianie się, lecz czynniki psychologiczne odpowiedzialne za nadwagę i otyłość? W takiej sytuacji pomóc może psychodietetyk.

Psychodietetyka to dziedzina nauki łącząca wiedzę medyczną dotyczącą diety i zdrowia z wiedzą psychologiczną. Dzięki temu połączeniu psychodietetyk może nie tylko zaproponować klientowi optymalną dietę i zalecić więcej ruchu, ale przede wszystkim pomóc we wdrożeniu zaleconych zmian w życie.

Psychodietetyka – holistyczne podejście do problemu

Psychodietetyka jako dziedzina nauki nie wypracowała jeszcze odgórnych standardów pracy z klientem. Nie ma również regulacji prawnych dotyczących zawodu psychodietetyka. W praktyce oznacza to, że każdy specjalista może pracować inaczej, wykorzystując w swojej pracy z pacjentem odmienne metody działania. Swoboda korzystania z różnych metod pracy terapeutycznej pozwala dobremu psychodietetykowi na wdrożenie terapii w takim kształcie, w którym będzie ona najbardziej korzystna dla pacjenta.

Co ważne psychodietetyk pomaga osobom zmagającym się z różnymi problemami w sferze odżywiania poprzez wdrażanie podejścia holistycznego, na które składa się:

  • indywidualnie opracowana dieta,
  • edukacja żywieniowa,
  • pomoc w zmianie nawyków żywieniowych,
  • pomoc we wdrażaniu aktywności fizycznej,
  • wsparcie psychologiczne.
psychodietetyka warszawa

Psychologia w dietetyce – Dlaczego jest potrzebna?

Wsparcie psychologiczne w procesie odchudzania się jest niezwykle istotne. Powody, dla których sięgamy po określone produkty spożywcze lub spożywamy nieodpowiednie ilości jedzenia mogą mieć źródło w stresie, doświadczonych traumach, brakiem umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami. W sytuacji, w której zachodzi taka potrzeba psychodietetyk wraz z klientem zgłębia obszary odpowiedzialne za problemy z żywieniem. Bardzo często identyfikacja czynników psychologicznych odpowiedzialnych za nadwagę oraz ich odpowiednie przepracowanie w ramach terapii pozwala uzyskać prawdziwy przełom w procesie odchudzania. Dlatego też, czynniki psychologiczne nie powinny być bagatelizowane.

Psychodietetyka – Wołomin, Warszawa

Neurostacja zaprasza do współpracy z doświadczonym i wykwalifikowanym psychodietetykiem. Naszą ofertę terapeutyczną kierujemy przede wszystkim do mieszkańców z lokacji Wołomin i Warszawa. Niezdecydowanych zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji wstępnej, podczas której możecie się Państwo przekonać czy oferowane metody pracy są dla Was optymalne.