Neurostacja

Rekomendacje

Chciałam serdecznie podziękowac p. Elwirze Kalisiak oraz zespołowi Klubu za profesjonalną pomoc w pracy nad synem Antkiem, u którego stwierdzono ADHD.Do Klubu trafiliśmy z problemem „trudnego” dziecka. Bardzo szybko okazało się, że syn wykazuje cechy ADHD, których przez ponad 4 lata nie był w stanie zauważyc żaden specjalista – psycholog. W Klubie zaproponowano nam kompleksową pomoc. Antkowi bardzo spodobały się zajęcia w miłej, domowej atmosferze, zajęcia na poziomie „dzisiejszej młodzieży”, których sposób prowadzenia nowoczesnymi metodami zachęca dziecko do ciężkiej pracy nad sobą jak również systematycznego uczęszczania na nie.Po ponad półrocznej współpracy z Klubem zauważamy wielki postęp i zmiany na lepsze w życiu Antka, a przez to całej rodziny. W domu jest dużo spokojniej, ze szkoły nie docierają do nas niepokojące informacje o skandalicznym zachowaniu syna, a co najważniejsze Antek stał się spokojniejszym i szczęśliwszym dzieckiem. Dla mnie bardzo ważne jest to , że mogę zawsze liczyc na wsparcie ze strony pracowników Klubu w postaci spotkań, warsztatów i porad telefonicznych.W pracy zawodowej spotykam wiele kobiet, które borykają się z problemami trudnych pociech. Teraz już wiem jak mogę im pomóc, zawsze proponuje spotkanie w Klubie :-).

 

P. Marta, mama 1 0-letniego Antka

 

Z wyrazami wdzięczności od Marty, Mateusza i Krzysztofa:

 

Mateuszek był zawsze pogodnym, ciekawym świata i ruchliwym dzieckiem. W przedszkolu radził sobie bardzo dobrze, świetnie odnajdywał się w otoczeniu innych dzieci, już wtedy zawiązał pierwsze przyjaźnie. Niestety pierwsze lata w szkole wyglądały diametralnie inaczej, Mateuszek na wszelkie kłopoty reagował bardzo nerwowo, był agresywny i w stosunku do kolegów i w stosunku do siebie. Z tego właśnie powodu pierwszy raz do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej trafiliśmy jak miał 8 lat. Okazało się, że Mateuszek jest dyslektykiem. Od tego casu rozpoczął systematyczne, cotygodniowe zajęcia z pedagogiem, miał także kilka spotkań z psychologiem. Niestety efekty tej pracy były znikome, byłam zaniepokojona brakiem wyraźnej poprawy sytuacji po ponad 2 latach dodatkowych zajęć. Mimo sumiennej pracy syna miał niesatysfakcjonujące oceny w szkole i sprawiał czasem problemy wychowawcze.

Na szczęście w końcu trafiliśmy do Klubu Piękny Umysł.

W Klubie zawsze panuje przyjazna atmosfera, panie mają serdeczne, ciepłe podejście do dzieci. Mati uwielbia te wizyty, mimo, że wiążą się one z wczesnym weekendowym wstawaniem i podróżą z Warszawy do Wołomina. Na każdych zajęciach porównuje swoje wyniki i bardzo się cieszy, kiedy jest poprawa. Jest wtedy z siebie dumny i ja też. To bardzo motywuje.

Profesjonalne i kompleksowe podejście pani Elwiry pozwoliło na dobranie bardzo skutecznych metod pracy z moim synem. Pierwsze efekty cotygodniowych spotkań dały się zauważyć bardzo szybko już po około 1 miesiącu reakcje Mateuszka były zdecydowanie lepsze, zaczął panować nad sobą, stał się spokojniejszy. Z czasem kolejnych 2 miesięcy przestałam otrzymywać informacje od wychowawcy o niewłaściwym zachowaniu syna. Dodatkowo znacznie poprawiła się Mateuszowi koncentracja i zdecydowanie szybciej zaczął się uczyć. Po pół roku wizyt w Klubie Mateusz stał się jednym z najlepszych uczniów w klasie, nie sprawia żadnych problemów wychowawczych i jest bardzo lubiany. Dodatkowo nie spędzamy już z mężem godzin na odrabianiu z nim lekcji, gdyż Mati nauczył się pracować samodzielnie i tylko trudniejsze zadania konsultuje z nami.

Moim marzeniem jest, aby Mateusz dobrze radził sobie w życiu i potrafił sprostać różnym problemom, jakie go spotkają. Jestem przekonana, że zajęcia w Klubie: Biofeedback i inne dobrane przez panią Elwirę metody pomogą nam w realizacji tego marzenia.

Polecam wszystkim rodzicom i ich pociechom.