Neurostacja

Terapia depresji

Depresja to choroba podstępna i wyniszczająca. Jest trudna w diagnostyce i ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Nieleczona depresja może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie, w sposób drastyczny obniżając jakość życia pacjenta oraz jego zdolność do radzenia sobie z nawet najmniejszymi problemami czy wyzwaniami.


Wbrew obiegowej opinii depresja nie jest chorobą, która mija samoistnie. Organizm pacjenta nie jest w stanie zwalczyć depresji, tak jak walczy z przeziębieniem czy katarem. Kluczowe na drodze do wyzdrowienia i odzyskania chęci życia jest prawidłowe leczenie depresji.

Depresja to zaburzenie psychiczne cechujące się różną intensywnością – w zależności od nasilenia objawów wymienia się łagodny, umiarkowany lub ciężki epizod depresyjny. Pacjenci cierpiący na depresję w pewnych okresach funkcjonują gorzej, w innych lepiej. Dlatego tak trudno jest dokonać jednoznacznej diagnozy.

leczenie depresji warszawa

Objawy depresji

Objawy depresji są mocno zróżnicowane – dwóch pacjentów chorych na depresję może doświadczać zupełnie innych objawów. Podczas gdy u jednej grupy pacjentów objawem będzie bezsenność, u drugiej może występować wzmożona senność. Niezależnie od różnorodności objawy depresji możemy zakwalifikować jako:

  • objawy psychiczne: uczucie smutku, spadek odczuwania przyjemności i radości, otępienie emocjonalne, poczucie winy, niska samoocena, uporczywe myśli o śmierci,
  • objawy fizyczne: wzrost lub utrata wagi, bóle i zawroty głowy, bóle stawów, czy brzucha, duszności, wzmożona senność, zaparcia/biegunki, spadek apetytu, spadek popędu płciowego.

Różne oblicza terapii – leczenie depresji w warunkach ambulatoryjnych

O prowadzonej terapii decyduje lekarz psychiatra, który może skierować pacjenta na leczenie szpitalne lub ambulatoryjne. Najczęściej podstawą leczenia depresji jest odpowiednia farmakoterapia.

W zależności od doświadczanych przez chorego zaburzeń istnieje wiele trendów terapeutycznych, co umożliwia leczenie depresji adekwatnie do jej podłoża. Terapia obejmuje m.in.:

  • terapię poznawczo-behawioralną,
  • terapię psychosomatyczną,
  • terapię Gestalt.

W leczeniu wdraża się również terapię ruchem oraz metodę Biofeedback.

terapia depresji warszawa

Leczenie depresji – Warszawa, Wołomin

Podejrzewasz u siebie lub bliskiej Ci osoby depresję? Skontaktuj się z Neurostacją. Oferujemy kompleksowe leczenie depresji. Terapię dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości Pacjenta. Działamy holistycznie, starając się oddziaływać na strefę psychiczną i fizyczną. W pracy z Pacjentami stosujemy sprawdzone metody terapii, które dodatkowo wspieramy ostatnimi osiągnięciami terapeutów z całego świata. Do współpracy w sposób szczególny zachęcamy Pacjentów z terenu miasta Wołomin i Warszawa. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia depresji w Neurostacji zapraszamy na bezpłatną konsultację.