Neurostacja

Komunikacja w stresie

Konkurencja w miejscu pracy staje się coraz bardziej zacięta – Kobiety, ale również i mężczyźni obawiają się o swoją pracę, chcą więcej zarabiać i rozwijać karierę zawodową. Czują więc, że muszą się jeszcze bardziej poświęcić dla pracy. Stres przeżywany w pracy przekłada się na relacje w domu a nawet może mieć wpływ na współmałżonka. Jeżeli obydwoje są zestresowani i nie są w stanie wykorzystać swojego domu jako przestrzeni do regeneracji na kolejny dzień – w efekcie ich napięcie może wzrosnąć a spirala stresu wciągnie ich jeszcze bardziej i w konsekwencji prędzej czy później odbije się na zdrowiu.
Aby uodpornić się na stres trzeba podjąć działania na kilku płaszczyznach, wręcz stać się ekspertem w dziedzinie teorii i mistrzem w dziedzinie praktyki. Uczestnicy warsztatu „komunikacja w stresie” będą mieli okazję, po zapoznaniu się z teorią, przećwiczyć techniki relaksacji.
W programie – fizjologia i objawy stresu oraz jego następstwa, stres pozytywny i negatywny, typ osobowości a stres, indywidualny próg odporności na stres, stres w pracy – analiza sytuacji stresujących w pracy, komunikacja w stresie, sposoby redukcji stresu, techniki radzenia sobie ze stresem, osobisty program walki ze stresem, techniki antystresowe – ćwiczenia praktyczne.

 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.