Neurostacja

Zwycięstwo zaczyna się w głowie – psychologia sportu

Zwycięzcy, na co dzień nie tylko podczas Mistrzostw Świata udowodniają, że Polacy reprezentują najwyższy światowy poziom i są liderami w wielu kontekstach, jeżeli tylko potrafią w pełni rozumieć i rozwijać swój potencjał.

Sięgnięcie po wygraną niezależnie od dyscypliny wymaga od każdego ogromu wysiłku fizycznego i mentalnego. W sporcie nie ma drogi na skróty, jeżeli chce się osiągnąć swoje cele. Trzeba mocno trenować, budować fizyczną siłę i wytrzymałość, rozwijać reaktywność, oraz doskonalić technikę. Poprzez tego rodzaju inwestycję nie tylko sportowcy są krok bliżej do spełnienia swoich marzeń.

Kiedy zawodnicy rozgrywają mecz na najwyższym światowym poziomie różnica pomiędzy drużynami leży w ich psychice. Także w życiu gdy piłka jest w grze i presja sięga zenitu to działanie wymaga ogromnej odporności psychicznej i koncentracji. Jeśli podchodzisz do gry czy negocjacji zbyt zdenerwowany twoje ruchy są niepewnie, popełniasz dużo błędów i gra kończy się rozczarowaniem. Umiejętność opanowania emocji w obliczu tak wielkiej presji jest kluczem do pełnej realizacji swojego potencjału.

Zwycięstwo samo nie jest niczym innym, jak złamaniem woli przeciwnej a czasem swojej własnej niewoli.

Elwira Kalisiak Neurostacja.pl

 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.